Capello: Juventusi u zgjua vonë, nuk mund t’i ndodhë diçka e tillë
Fabio Capello

23:27 | 26/02/202023:270

Lyon e mposhti skuadrën e Juventus me rezultatin 1-0 dhe çështja e kualifikimit do të zgjidhet në Torino. Bardhezinjtë vuajtën sonte në Francë dhe pas ndeshjes Fabio Capello kishte kritika për Bardhezinjtë e drejtuar nga Maurizio Sarri.

“Juventusi ka luajtur për 70 minuta pa ritëm, pa agresivitet dhe pa asnjë lloj shpejtësie. Nuk bënë një gjuajtje në portë, e luajtën topin ngadalë dhe e vuajtën vendosmërinë e francezëve, që krijuan raste dhe shfrytëzuan momentin kur Juve ngeli me dhjetë vetë dhe shënuan.

Një skuadër si Juventusi nuk mund të befasohet dhe të vendoset aq keq në një kros nga e majta. Ishte një Juventus që u zgjua shumë vonë, në 20 minutat e fundit”, u shpreh Capello gjatë analizës së tij në Sky Sport, ku ai është i punësuar si analist futbolli. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono