“Camilla 2 vite më e madhe se Mbreti Charles”, dalin në dritë detaje të fshehta për marrëdhënien e tyre

schedule16:26 - 28 Shtator, 2022

schedule 16:26 - 28 Shtator, 2022

Fjalë nga më të ndryshmet janë thënë mbi marrëdhënien e Mbretit Charles III me Camillën. Pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth dhe kurorëzimit të Charles si mbret i ri, marrëdhënia e monarkut të ri dhe martesa me Camillën janë sërish një çështje debati. Charles dhe Camilla u martuan në vitin 2005 dhe pavarësisht se dasma e tyre u zhvillua 8 vjet pas vdekjes së Princeshës Diana, ajo u bë sërish objekt kritikash të ashpra. Megjithatë, ka nga ata që janë gjithmonë në mbështetje të Camillës dhe theksojnë se prania e saj do të ketë një ndikim pozitiv në monarki dhe se si ajo është gjithashtu “një grua e përsosur” për Charles.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Clarence House (@clarencehouse)

Një mbështetës i tillë është redaktori mbretëror Penny Junor, i cili tha se ai e ndjente gjithmonë “fuqinë” e Camilla-s në martesën e tyre. “Ajo i jep Charles besimin që i nevojitet, e ndriçon, e bën të qeshë dhe kujdeset për të. Camilla e prek atë në një mënyrë që askush që nga gjyshja e tij nuk e ka prekur atë.”

Por ajo nuk është e vetmja që ka folur pozitivisht për Camillën. Zonja e nderit, Anne Glenconner, i ishte referuar sensit të humorit të saj. “Isha e pranishme në dasmën e tyre dhe pashë që ajo është ideale për të. Ajo është me këmbë në tokë, shumë argëtuese dhe ka një sens të shkëlqyeshëm humori”.

Miku i mirë i Camilla, Jilly Cooper, tha për dyshen se ata janë ‘një çift i bukur’.

Mbreti Charles dhe Camilla u takuan në një klub polo në vitin 1970. Ai ishte 22 vjeç në atë kohë dhe Camilla ishte 24. Ata u martuan me njerëz të tjerë. Charles me Princeshën Diana dhe Camilla me Andrew Parker Bowles, me të cilin u divorcua në 1995. Charles dhe Diana u bënë prindër të Princit William dhe Princit Harry dhe u divorcuan në 1996./abcnews.al