Bushi: Pranoj një humbje me lojë të bukur

schedule21:18 - 22 March, 2019

schedule21:18 - 22 March, 2019

Kombëtarja e Shpresave do të luajë të shtunën ndaj Turqisë në “Elbasan Arena” duke filluar nga ora 19:00. Trajneri Alban Bushi doli në konferencën për shtyp, ku kërkoi nga skuadra e tij të zhvillojë një paraqitje mbresëlënëse duke mos i dhënë shumë rëndësi rezultatit.

Trajneri i Shpresave, Alban Bushi, doli në konferencën për shtyp në prag të duelit ndaj Turqisë që do të zhvillohet të shtunën në Elbasan Arena duke nisur nga pra 19:00. Kreu i pankinës së kuqezinjve tha se e kemi përgatitur ndeshjen në mënyrën e duhur, por shpresonte që në këtë përballje ta kishte grupin e plotë të lojtarëv.

Bushi pajtohet me një barazim, por thekson se ajo që ka më shumë rëndësi është paraqitja e mirë dhe jo rezultati. Sa i përket formacionit, trajneri tha se do të ketë ndryshime./abcnews.al