Burri mban kufomën e nënës më shumë se një vit në bodrum, për të marrë pensionin e saj

schedule18:18 - 11 Shtator, 2021

schedule 18:18 - 11 Shtator, 2021

Policia austriake thotë se një burrë fshehu trupin e nënës së tij në bodrumin e shtëpisë për më shumë se një vit, në mënyrë që të vazhdonte të merrte pensionin dhe ndihmën e infermierisë.

Policia në qarkun e Tirolit tha të enjten se oficerët vizituan burrin në rajonin e Innsbruck fundjavën e kaluar për shkak të dyshimeve për vdekjen e nënës së tij 89-vjeçare në qershor 2020.

Blutë njoftuan në një deklaratë se 66-vjeçari kishte rrëfyer gjatë marrjes në pyetje se e kishte mbajtur trupin e saj në bodrumin e shtëpisë pas vdekjes, në mënyrë që të merrte ndihmën e saj. Hetimet e deritanishme tregojnë se ai ka marrë një shumë “pesë-shifrore” të eurove.

Autoritetet kryen një autopsi ndaj nënës së tij të mërkurën dhe nuk gjetën prova për ndonjë krim./abcnews.al