Bardhyl Kollçaku në ABC News për situatën e përmbytjeve

schedule18:42 - 5 Shkurt, 2018

schedule 18:42 - 5 Shkurt, 2018

I ftuar në ABC News, shefi i Shtabit të Përgjithshëm, Gjeneral Bardhyl Kollçaku ka folur rreth situatës më të fundit të përmbytjeve.
Ai është shprehur se forcat e armatosura në bashkëpunim me ato të policisë janë angazhuar në menaxhimin e situatës.
Kollçaku tha se në situatën e fundit të shkaktuar nga përmbytjet nuk ka pasur jetë njerëzish të humbur dhe gjithashtu ka pasur dëme të gjëve dhe materialeve të minimizuara./abcnews.al