Brazili po teston Militao në një pozicion tjetër, në Madrid ai luajti kështu vetëm një herë

schedule16:25 - 24 Shtator, 2022

schedule 16:25 - 24 Shtator, 2022

Ai nuk luajti në qendër të mbrojtjes, por në krah.

Gjatë ndeshjes miqësore mes Brazilit dhe Ganës, Eder Militao doli në krahun e djathtë të mbrojtjes. Braziliani u tregua mirë dhe u përfshi aktivisht në sulme, shkruan abcnews.al.

Militao mund të jetë zgjedhja e parë e Tite për këtë pozicion. Trajneri nuk ka shumë lojtarë që mund të dalin nga e djathta Danilo dhe 39-vjeçari Dani Alves.

Interesante, për Madridin, Militao luajti në të djathtë vetëm një herë, kundër Betis në gusht 2020. Megjithatë, në Sao Paulo dhe Porto ai shpesh e zinte këtë pozicion. /G.D abcnews.al/