Braçe: Copëza nga Divjaka në aeroportin e ri të Kukësit

schedule23:22 - 18 Prill, 2021

schedule 23:22 - 18 Prill, 2021

Sot në aeroportin e Kukësit u ul avioni i parë. Gjithë vëmendja ishte te avioni dhe pista, ndërsa zv/ kryeministri Erion Braçe shkruan se në aeroport ishte një copëz edhe nga Divjaka, që është bari, qilimi i blertë (lexo ketu).

“Nje copez Divjake ne aeroportin e ri te Kukesit; “qilimi i blerte” i gjysh Markut nga Kemishtaj/Divjake ne “Flatrat e Veriut” ne Kukes! Cdo pjese e ketij vendi vlen; e ben puna te vleje pafund” shkruan ai./ Abcnews.al