Bonaventura: Ibra madhështor, kampionët si ai të mirëpritur te Milani

schedule23:31 - 5 Dhjetor, 2019

schedule 23:31 - 5 Dhjetor, 2019

Zlatan Ibrahimovic është objektivi i madh i Milanit dhe drejtuesit janë afër mbylljes së akordit përfundimtar me sulmuesin suedez. Tifozët e kuqezinjve mezi po e presin, ashtu si edhe Jack Bonaventura.

30-vjeçari italian shpreson që Ibrahimovic të rikthehet te Milani dhe nuk i kursen elozhet për bomberin e famshëm në fjalët e thëna për Sky Sport.

“Ibrahimovic është një lojtar i madh, një kampion. Sikur ta kishim në skuadër… Mendoj se të gjithë do e donin këtu. Kampionët janë gjithmonë të mirëpritur, por nuk ia kam idenë se çfarë do të ndodhë”, thekson mesfushori i Milanit. /abcnews.al