Bombë në makinën e arbitrit, anulohet kampionati qipriot

19:28 | 17/01/202019:280

Federata Qipriote e Futbollit (CFA) ka anulluar të gjitha takimet që ishin parashikuar për tu luajtur ditën e sotme. Ky vendim vjen si pasojë e refuzimit nga ana e gjyqtarëve për të arbitruar këtë javë, pas kërcënimit me bombë që i ka ndodhur një arbitri.

Bomba e vendour mbi makinën e arbitrit 33-vjeçar, Andreas Constantinou, solli dhe protestën nga ana e gjytarëve qipriotë. Makina ishte e parkuar në garazhdin e apartamentit ku jeton gjyqtari.

Hetuesit besojnë se ngjarja është e lidhur me futbollin, konkretisht ndeshja mes Doxa dhe AEL. Pas ndeshjes e cila u mbyll në barazimi 2-2, miqtë kishin shumë ankesa për arbitrimin. Federata e cilësoi këtë si akt terrorist dhe mori masën e parë, duke anulluar takimet e sotme. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono