Boateng drejt Premier League, Bayern Munchen i gjen zëvendësuesin

schedule22:58 - 12 Nëntor, 2020

schedule 22:58 - 12 Nëntor, 2020

Bayern Munich brenda pak kohësh arriti të rinovojë thuajse gjithë ekipin, po Boateng është akoma aty dhe po vazhdon të tregojë nivel të lartë. Kontrata e tij me Bayern përfundon në verë dhe i duhet të zgjidhë të ardhmen e tij.

Agjenti ka paralajmëruar rinovim me Bayern, por Sport Bild nuk mendon kështu. Gazeta e njohur gjermane raporton se bavarezët nuk do e rinovojnë kontratën e Boateng, por po mendojnë të gjejnë një zëvendësues të ish-kampionit të Botës.

 

Për mbrojtësin me origjinë nga Gana ka interes nga Premier League dhe klube si Chelsea, Arsenal dhe Tottenham e duan mbrojtësin dhe mund ta sigurojnë me parametra zero. Do ishte rikthim për Boateng sepse më parë ka luajtur me Cityn.

 

Jerome Boateng kur aktivizohej me Manchester City

Daiot Upamecano është i zgjedhuri drejtuesve të kampionëve të Europës për të zëvendësuar Boateng. Francezi i Leipzig po tregon nivel të jashtëzakonshëm me gjermanët dhe pritet që verën e ardhshme të jetë në merkato.

Kontrata e tij me klubin gjerman përfundon në verën e vitit 2023 dhe Bayern pritet të drejtohet me një ofertë për Leipzig. Vlera e 22-vjeçarit në merkato është 60 milionë euro dhe Bayern vështirë se mund ta marrë me më pak para. /abcnews.al