Blogerja tregon e dëshpëruar si ju mbyll syri pas përdorimit të botoksit

schedule20:57 - 11 Prill, 2021

schedule 20:57 - 11 Prill, 2021

Blogerja nga Chicago, Whitney Buha, ka treguar historinë e saj për rrezikun nga ndërhyrjet kozmetike.

Historia filloi para tri javësh kur ajo ndau në Instagram një vizitë për të bërë botoks si zakonisht dhe e gjitha shkoi gabim.

Buha, e cila ka blogun e saj “Something Whitty”, ka treguar se një injektor me proteinë i cili u vendos gabimisht afër syrit të saj, bëri që syri i majtë të zvogëlohet dhe i djathti të jetë shumë i hapur.

 

“Kjo është shumë e turpshme, dhe unë vërtetë nuk dua ta tregoj këtë por të gjithë po më thonë ‘a mund ta shohim këtë të lutëm’. Nuk e dija që kjo është e mundshme”, tha ajo përmes një video të cilën e kishte postuar në Instagram, duke treguar diferencën dramatike mes madhësisë së syve të saj.

Ajo shpjegon se pasi e kishte vërejtur se çfarë kishte ndodhur ajo ishte kthyer në klinikë përsëri për të marrë më shumë duke pretenduar ta kthente syrin siç e kishte pasur, por krejt e kundërta kishte ndodhur.

“Sa herë që kthehesha, kjo po ndodhte”, tha ajo e dëshpëruar./abcnews.al