Bllokohet rinovimi i Barcelonës me sulmuesin francez, Newscastle gati të përfitojë

schedule12:36 - 27 Nëntor, 2021

schedule 12:36 - 27 Nëntor, 2021

Ousman Dembele është një dëshirë e drejtuesve për të qëndruar në “Camp Nou”, ku rinovimi me sulmuesin francez është kthyer në prioritetin e Barcelonës.

Siç dihet bisedimet mes palëve kanë filluar prej kohësh por deri më tani nuk kemi asgjë konkretë për një marrëveshje të tillë.

Xavi ka deklaruar se Dembele është në planet e tij për projektin që ka me blaugranat, por Barça rrezikon kështu që të humbasë sulmuesin me parametra zero.

Sipas asaj që raportojnë mediat spanjolle biseimet mes palëve nuk janë frytdhënsëse dhe se rinovimi i kontratës është bllokuar.

Tashmë dihet se Newscastle është një nga skuadrat më të pasura futboll dhe në këtë situatë dëshiron të përfitojë, teksa dëshiron që të bëjë të sajën një nga sulmuesit më premtuar që ka aktualisth tregu i transferimeve.

Skuadra angleze është gati të paguajë milionat që të mindë sulmuesin francez të pranojë të luajë në Premier League. /f.a/abcnews.al