Bindja: Komisionerët e PD dhe PS, pjesë e mekanizmit të prishjes së zgjedhjeve

15:00 | 17/05/201915:000

Bindja Demokratike përmes një deklarate për media ka akuzuar partinë socialiste, atë demokratike dhe lëvizjen socialiste për integrim se kanë çuar politikën në vend në situate apolitike. Djegia e mandateve e opozitës sipas Bindjes ka për qëllim finalizimin e planit të disbalancimit dhe nxjerrjes nga binarët e sistemit demokratike. Madje Topollaj shkoi edhe më larg duke akuzuar partinë ku ka zhvilluar karrierën politike, sit ë përfshirë në prishjen e zgjedhjeve nga Brenda përmes komisionerëve të tyre, ashtu si partia socialiste. Në përfundim Bindja Demokratike i bëri ftesë institucioneve vendase dhe faktorit ndërkombëtar, të ndalin atë që Topollaj e quajti “provokim të rëndë ndaj procesit zgjedhor të 30 qershorit”./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono