Beyonce publikoi albumin vizual, Adele ka diçka për të thënë

schedule08:22 - 3 Gusht, 2020

schedule 08:22 - 3 Gusht, 2020

Pak ditë më parë, diva e muzikës Beyonce publikoi albumin vizual të titulluar “Black is King”. Së fundmi, lidhur me këtë ka reaguar edhe këngëtarja e famshme britanike, Adele.

Krijuesja e hitit “Someone like you” ka pozuar e veshur njësoj si Beyonce në klipin “Already”, shpreh vlerësim për albumin e ri të divës së muzikës. Në një reagim në Instagram, Adele shkruan: “Faleminderit mbretëreshë që gjithmonë na bëre të të ndjehemi të dashur përmes artit tuaj.”

 

View this post on Instagram

 

Thank you Queen for always making us all feel so loved through your art ♥️♥️

A post shared by Adele (@adele) on

Por, ajo që bie në sy është dhe pamja e këngëtares 32-vjeçare, duke treguar fizikun e saj që ka fituar pas një diete strikte. Ndërkohë, kujtojmë që Beyonce lançoi pak ditë më parë “Black is King”, një vazhdimësi i albumit të vitit 2019: “The Lion King: The Gift”.

Albumi i dedikohet “mbretërve dhe mbretëresha të reja në kërkim të kurorës së tyre” dhe “është një dedikim për eksperiencën e të qenit një njeri me ngjyrë”. Albumi është shkruar, drejtuar dhe prodhuar nga vetë fituesja e disa çmimeve Grammy, Beyonce. /abcnews.al/