Betohet qeveria e re greke, të mërkurën mbledhja e parë

schedule12:20 - 9 July, 2019

schedule12:20 - 9 July, 2019

Anëtarët e qeverisë së re të Greqisë janë betuar para presidentit të Republikës Prokopis Pavlopulos dhe kryeministrit Qiriakos Micotaqis, në presidencë,, në ceremoni ishte i pranishëm dhe Arqipeshkvi i Athinës dhe Greqisë Jeronimos.

Pjesa më e madhe e ministrave ishin të shoqëruar nga familja e tyre dhe të afërmit. 51 anëtarët e rinj të qeverisë u betuan dhe më pas firmosën protokollin./ABC News Albania 24/7