Beteja në San Siro dhe në Londër, formacionet e dy sfidave të Champions League

20:01 | 19/02/202020:010

Janë publikuar formacionet zyrtare të dy sfidave të Champions League. Në San Siro, do të përplasen Atalanta dhe Valencia, një sfidë ku nuk ka favoritë. Të dyja skuadrat njihen për numrin e madh të golave të shënuar dhe sot, pritet pikërisht të ketë gola në këtë sfidë.

Ndërsa në Londër, Tottenham pret ekipin e Leipzig, që ka bërë një sezon të shkëlqyer në Bundesliga. Ekipi londinez i drejtuar nga Mourinho synon fitoren në shtëpi, por Leipzig është gati për të surprizuar me yjet e sulmit, udhëhequr nga Werner./abcnews.al

Champions League

ATALANTA – VALENCIA (San Siro)

Atalanta: Golini, Toloi, Palomino, Djimsiti, Hateboer,  Gosens, De Roon, Pasalic, Ilicic, Papu Gomez, Freuler

Valencia: Domenech, Mangala, Kondogbia, Guedes, Soler, Parejo, Dikhaby, Gaya, Wass, Ferran, Maxi Gomez

TOTTENHAM – LEIPZIG (Tottenham Stadium)

Tottenham: Lloris, Aurier, Alderweireld, Sanchez, Davies, Lo Celso, Winks, Alli, Lucas, Gedson, Bregwjin

Leipzig: Gulasci, Kloosterman, Ampadu, Halstenberg, Angelino, Mukiele, Laimer, Sabitzer, Nkunku, Werner, Schick

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono