“Beteja e titullit”, Guardiola dhe Klopp zgjedhin titullarët

schedule16:29 - 10 Nëntor, 2019

schedule 16:29 - 10 Nëntor, 2019

Në orën 17:30, do të luhet kryendeshja e javës në Premier League, mes Liverpool dhe Manchester City. Klopp dhe Guardiola kanë zgjedhur formacionet e tyre zyrtare dhe surprizat nuk mungojnë. Lovren do të startojë titullarë së bashku me Van Dijk në qendër të mbrojtjes, ndërsa treshja e sulmit nuk ndryshon, me Salah-Mane-Firmino.

Manchester City do të ketë në portë gardianin Bravo, pasi Ederson është i dëmtuar. Fernandinho do të luajë si qendërmbrojtës, ndërsa Angelino i ka zënë vendin Mendy në krahun e majtë të mbrojtjes. Bernardo, Sterling dhe Aguero premtojnë gola për “Cityzens”./abcnews.al

FORMACIONET

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Wijnaldum, Henderson, Mane, Salah, Firmino.

Man. City: Bravo, Walker, Stones, Fernandinho, Angelino, Rodri, Gundogan, De Bruyne, Bernardo, Sterling, Aguero.