Berat, “Benzi” përplaset me autoshkollën, 4 persona në gjendje të rëndë, makinat të shkatërruara

schedule10:07 - 20 Janar, 2022

schedule 10:07 - 20 Janar, 2022

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Berat. Benzi tip ML është përplasur me një autoshkollë ku udhëtonin 4 persona.

Si pasojë janë plagosur rëndë të 4 personat që ndodheshin në të dyja makinat. Mes të lënduarve është edhe një grua e cila udhëtonte me fuoristradën. Të gjithë të lënduarit ndodhen në spitalin e Beratit për të marrë mjekim.

Pas përplasjes Benzi është përmbysur duke përfunduar në arë, kurse autoshkolla është shkatërruar dhe ka rënë në kanal.

Aksidenti ka ndodhur në hyrje të Dimalit ndërsa policia ndodhet në vendin e ngjarjes. be.k/abcnews.al