Bella Hadid ndryshon profesion, zbulohet projekti ku do të marrë pjesë

schedule15:35 - 6 Prill, 2022

schedule 15:35 - 6 Prill, 2022

Bella Hadid do të bëjë debutimin e saj në aktrim në serialin “Ramy”. Modelja e do të shfaqet në sezonin e tretë të serialit por nuk nuk janë zbuluar detaje rreth personazhet që do të luajë. Ramy është krijuar dhe prodhuar nga Ramy Youssef , i cili luan personazhin kryesor.

Modelja po ndjek të njëjtën rrugë që kanë bërë dhe yje të tjerë të pasarelave si Cara Delevigne, e cila është shfaqur në një sërë rolesh si Paper Toëns dhe Suicide Squad. Seriali ndjek Ramy Hassan, një musliman egjiptiano-amerikan, në udhëtiminshpirtëror ndërsa jetonte në Nju Xhersi.

Bella Hadid To Make Her Acting Debut in 'Ramy' Season 3

Ndonëse seriali “Ramy” fokusohet në një personazh që është një mysliman amerikan, ai ka një ndikim të madh në një audiencë të gjerë me prejardhje të ndryshme etnike dhe fetare, pasi temat që nxjerr në pah janë ankthi i protagonistit për jetën e tij personale, profesionale. ambiciet dhe prindërit autoritarë.

Bella Hadid debuts as an actress, in the comedy 'Ramy' - American Post

/abcnews.al