Bella Hadid flet për arsyen pse ndaloi së piri alkool

schedule17:46 - 25 Janar, 2022

schedule 17:46 - 25 Janar, 2022

Bella Hadid ka dhënë së fundmi një intervistë ku ka zbuluar se ka hequr dorë nga alkooli sepse nuk mund ta kontrollonte dot veten. Për InStyle, Hadid ka rrëfyer se pasi mjeku kishte treguar efektet e alkoolit në trurin e saj, pirja ishte bërë më e vështirë. Hadid tha se planifikon të mos pijë fare alkool për një kohë.

Më pëlqente alkooli dhe arrita deri në atë pikë sa që edhe unë fillova, e dini, të anuloj netët që ndihesha sikur nuk do ta kontrolloja dot veten. Nuk e ndjej nevojën sepse e di se si do të ndikojë tek unë kur të zgjohem në tre të mëngjesit me ankth të tmerrshëm”, tha modelja palestinezo-amerikane.

Bella Hadid: E lashë alkoolin pasi kuptova se nuk mund ta kontrolloja veten - 2

Në një intervistë me The Wall Street Journal javën e kaluar, Hadid pranoi se ajo ka probleme me shëndetin mendor. Supermodelja pranoi se ishte në një vend shumë të çuditshëm mendërisht dhe se e kishte shumë të vështirë edhe të dilte nga shtëpia, sidomos për shkak të shqetësimit që e prisnin paparacët.

Bella Hadid shares bikini selfies, hits back at social media user who said  she looks 'so tired' | Fox News

Bella Hadid: Welche tiefgehende Bedeutung hatten ihre nackten Brüste - wmn

Bella Hadid Felt Pressure to Come Off As a 'Sexbot' As a Teenager