Befasuese, Jashanica lë Skënderbeun dhe prezantohet në Kosovë

schedule20:01 - 6 Gusht, 2020

schedule 20:01 - 6 Gusht, 2020

Bajram Jashanica rikthehet në Kosovë dhe do të jetë pjesë e skuadrës së Ballkanit. Klubi nga Suhareka ka dalë me njoftim dhe kështu Skënderbeu humbet një tjetër titullar të rëndësishëm, që ka dhënë një kontribut të madh vitet e fundit.

“Të dashur tifoz, kemi knaqësinë t’iu prezantojmë futbollistin Bajram Jashanica, i cili së fundmi ka mbrojtur ngjyrat e klubit KF Skenderbeu (Korçë), ku ka bërë karrieren më të gjat të tijë si super lojtar, po ashtu Jashanica ishte dhe reprezentues i përfaqësueses së Kosovës 2016-2017.

Jashanica shquhet me ndërhyrje të sakte në qendër të mbrojtjes dhe tajmingun e përsosur nga ndërprerjet. Na priftë e mbara Suharekë”, njofton klubi i Ballkanit. / abcnews.al