Befason Dani Alves: Ronaldo apo Messi? Nëse më duhej të bëja një krahasim, unë jam më afër CR7

schedule19:01 - 23 Shtator, 2022

schedule 19:01 - 23 Shtator, 2022

Ish-futbollisti i Barcelonës, Dani Alves, ka folur për Cristiano Ronaldon dhe se sa e vlerëson atë si futbollist, duke theksuar se kur ishte te “Blaugrana” nuk mund të shprehte adhurimin e tij për ish-yllin e Real Madridit.

Përveç kësaj, braziliani, tashmë lojtar i skuadrës meksikane Puma, nuk hezitoi të merrte anën e portugezit kur u përmend krahasimi me Lionel Messin, shkruan abcnews.al.

“E dua Cristiano-n. Tani që nuk jam në Barcelonë, mund ta them këtë. Cristiano është një shembull për të gjithë ne që nuk kemi aq shumë cilësi, që me punë mund të jesh në krye. E respektoj shumë, edhe kur luaja kundër tij. Si mund të mos respektoj dikë që ka arritur gjithçka në bazë të punës së tij?’, ai fillimisht raportoi, më pas vazhdoi të krahasonte Ronaldon dhe Messin, duke thënë:

“Nëse më duhej të bëja një krahasim, unë si lojtar, jam më afër Cristiano-s. Duke punuar si ai, arrita këtu ku jam. Unë nuk isha talenti më i madh. “Cristiano ka talent të jashtëzakonshëm, por puna që ka bërë e ka parë atë në krahasim me Messin dhe askënd tjetër”. /G.D abcnews.al/