BE sanksionon dy vajzat e Putinit

schedule10:59 - 8 Prill, 2022

schedule 10:59 - 8 Prill, 2022

BE-ja ka sanksionuar dy vajzat e Vladimir Putin, sipas zyrtarëve të BE-së, shkruan skynews.

Maria Vorontsova dhe Katerina Tikhonova janë pjesë e listës së sanksioneve të BE-së që po  përballen me ngrirjen e aseteve dhe ndalimin e udhëtimit. Lista e përditësuar e sanksioneve nuk është publikuar ende dhe të dy zyrtarët folën në kushte anonimiteti.

Rikujtojmë se SHB-ja njoftoi disa ditë më parë se kishte sanksionuar dy vajzat e Putinit.

Ndërkohë edhe Britania i është bashkuar SHBA-së dhe BE-së, duke sanksionuar gjithashtu 2 vajzat e Putinit.

/abcnews.al