Bayern Munich i ofron rinovimin, Kingsley Coman refuzon direkt

schedule16:00 - 8 Mars, 2021

schedule 16:00 - 8 Mars, 2021

Bayern Munich nuk ia doli të bindte mbrojtësin David Alaba për të rinovuar, por kjo nuk i step bavarezët për të nënshkruar kontratat e reja edhe me futbollistë të tjerë që janë në skuadër aktualisht.

Kampionët e Gjermanisë tashmë kanë një mision tjetër, që gjithashtu nuk do ta kenë të lehtë. “Kicker” raporton se Bayern i ka ofruar heroit të finales së Champions League, Kingsley Coman, një kontratë të re.

Aktualja i përfundon më 30 qershor të vitit 2023 dhe bavarezët janë ulur dhe kanë diskutuar me përfaqësuesin e francezit dhe i kanë ofruar një marrëveshje të re deri në vitin 2026.

Coman ka refuzuar propozimin e bërë nga gjermanët dhe bisedimet për momentin janë ndërprerë. Në vazhdim mund të ketë një raund të dytë bisedimesh për gjetjen e gjuhës së përbashkët për rinovimin. /abcnews.al