Basha takim lamtumire me ambasadorin Lu

schedule15:57 - 14 Shtator, 2018

schedule 15:57 - 14 Shtator, 2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pritur për herë të fundit në detyrën e përfaqësuesit zyrtar të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ambasadorin Donald Lu. Në takimin që zhvilluan në selinë blu, kreu demokrat ka shprehur në emër të Partisë Demokratike krenarinë për miqësinë dhe bashkëpunimin me SHBA.Në rrjetet sociale, Lulzim Basha vlerëson Shtetet e Bashkuara si partnerin strategjik të Shqipërisë dhe kombit shqiptar. Diplomati amerikan që mbyll misionin e tij në vendin tonë, ka zhvilluar disa takime kortezie me përfaqësues të politikës shqiptare./abcnews,al