Basha publikon videon e takimit me delegacionin e Senatit dhe Kongresit amerikan: Mirënjohës për mbështetjen

schedule21:20 - 8 Nëntor, 2021

schedule 21:20 - 8 Nëntor, 2021

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar në rrjetet sociale një video nga takimi me delegacionin e Senatit dhe Kongresit amerikan.

Basha shkruan ndër të tjera se PD është mirënjohëse për mbështetjen e paçmueshme që SHBA i ka dhënë Shqipërisë.

“Partia Demokratike është thellësisht mirënjohëse për mbështetjen e paçmueshme që Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kanë dhënë Shqipërisë në momentet më kritike të historisë tonë. Miqësia e veçantë që na bashkon është një shtysë për të punuar më fortë dhe më ngushtë për t’i dhënë Shqipërisë një të ardhme më të mirë,” shkruan kryedemokrati. g.v/abcnews.al