Basha publikon emrat e propozuar për kryesinë dhe sekretariatet

schedule16:10 - 18 Janar, 2019

schedule 16:10 - 18 Janar, 2019

Një ditë para mbledhjes së këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Kryetari Lulzim Basha ka publikuar sot emrat e propozuar për kryesinë dhe sekretariatet. Bujar Nishani propozohet për Kryetar të Këshillit Kombëtar.

“Në ndryshim nga herët e tjera kam vendosur sot të shpalos propozimet që i bën këshilli Kombëtar për 15 kryetarët. Kam vendosur t’i propozoj Këshillit Kombëtar këto emra: Agron Shehaj, Aldo Bumçi Arben Beqiri, Bardh Spahia, Besart Kadija, Dorian Gjokmarkaj, Enekejd Alibeaj, Eno Bozdo, Enri Ceno, Ervin Salinaji, Fatbardh Kadiu, Fitim Zekthi, Flamur Hoxha, Flamur Noka, Genc Pollo, Gent Strazimiri, Gerti Bogdani, Grida Duma, Jamarbër Malltezi, Jorida Tabaku, Klevis Balliu, Luciano Boçi”.

Kandidatët për Sekretar të Përgjithshëm të PD janë Gazmend Bardhi dhe Dorjan Teliti. Sekretar për çështje ligjore propozohen Çlirim Gjata dhe Marinela Ziu.

Kandidatët për anëtarë të Kryesisë së PDSH

Agron Shehaj

Aldo Bumci

Arben Beqiri

Arben Ibro

Avenir Peka

Bardh Spahia

Besart Kadia

Dhurata Cupi

Dritan Shano

Dorjan Gjonmarkaj

Endri Hasa

Enkelejd Alibeaj

Enkelejda Sallaku

Enno Bozdo

Enri Ceno

Ervin Salianji

Fatbardh Kadilli

Fatbardha Kadiu

Fatbardh Sallaku

Fitim Zekthi

Flamur Hoxha

Flamur Noka

Florjon Mima

Gazmend Koduzi

Genc Pollo

Gent Strazimiri

Genti Malko

Gerti Bogdani

Grida Duma

Izmira Ulqinaku

Jamarber Malltezi

Jorida Tabaku

Kastriot Sulka

Klevis Balliu

Kreshnik Collaku

Ledina Mandia

Luciano Boci

Lindita Metaliaj

Mateo Spaho

Nada Mecorapja

Nevila Xhindi

Ndricim Mehmeti

Oerd Bylykbashi

Orjola Pampuri

Roland Bejko

Rudina Hajdari

Tomorr Alizoti

Tritan Shehu

Valentina Duka

Xhemal Gjunkshi

 

Sekretariati organizativ :

Gazment Bardhi – Dorjan Teliti, Sekretar i Përgjithshëm

Clirim Gjata – Marinela Ziu, Sekretar për Çështjet Ligjore

Sahit Dollapi – Lulzim Omuri, Sekretar Organizativ

Ivi Kaso – Dorjan Gjonmarkaj, Sekretar për Çështjet Zgjedhore

Ervin Minarolli – Minushe Lazaj, Sekretar për Burimet Njerëzore

 

Propozime për organe statutore

Bujar Nishani – Kryetar i Këshillit Kombëtar

Halim Kosova Kryetar i Komisionit të Integritetit dhe Etikës

Jemin Gjana Kryetar i Komisionit Zgjedhor

Arben Ristani Kryetar i Komisionit të Apelimit

Alfred Rushaj Kryetar i Bordit Financiar

 

Kërkesë për votëbesim:

Edi Paloka – Nënkryetar

Edmond Spaho – Nënkryetar

 

Anëtarë të kryesisë ex officio:

Kryetarja e LDG Albana Vokshi

Kryetari i FRPD Belind Këlliçi

/abcnews.al