Basha pret zyrtarin e DASH

schedule16:28 - 4 Shtator, 2019

schedule 16:28 - 4 Shtator, 2019

Për rreth një orë, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me David Kostelancik, Drejtori për Europën Qendrore e Jugore në Departamentin e Shtetit. Sipas burimeve nga selia blu, në fokus të takimit ka qenë reforma zgjedhore dhe kriza politike në Shqipëri.

“Zgjedhjet e 30 qershorit treguan se Shqipëria me këtë qeveri nuk organizon zgjedhje të lira dhe të ndershme”, mësohet t’i ketë thënë Basha zyrtarit të lartë të Departamentit Amerikan të Shtetit.

Burime bëjnë të ditur se zyrtari i DASH i ka kërkuar shefit të opozitës angazhim në reformën zgjedhore./ABC News Albania 24/7