Basha premton anulim të koncensioneve të qeverisë: E nisim me Milot-Balldren

schedule19:07 / 18/11/2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi se paratë për financuar fermerët dhe sektorin e bujqësisë qeveria e tij do sigurojë përmes parave që sot shkojnë për koncensione. Në një takim me fermerët në Lezhë, Basha theksoi se koncensioni i parë që do të anulohet do të jetë ai i rrugës Milot-Balldren.

Buxhetin për të subvencuar fermerët dhe sektorin e bujqësisë, Lulzim Basha e sheh vetëm përmes anulimit të koncensioneve të dhëna nga qeveria Edi Rama në këto 6 vite. Në bashkëbisedimin me fermerët e Lezhës, kryedemokrati u zotua se koncensioni Milot-Balldren është i pari që do të anulohet.

U zotua se premtimet e tij nuk do të harrohen me kohën, dhe për këtë rikujtoi atë që ka bërë në të shkuarën.

Fermerëve i premtoi edhe njëherë subvencione dhe lehtësira mbështetje për shitjen e produkteve të tyre.

Në turin e tij rrugëtim për Shqipërinë, kryeopozitari po prezanton platformën qeverisëse të demokratëve kur të marrin besimin e shqiptarëve. /abcnews.al

schedule19:07 / 18/11/2019