Basha pas protestës: Koha e fjalëve mbaroi!

schedule20:28 - 16 Shkurt, 2019

schedule 20:28 - 16 Shkurt, 2019

Pas protestës kryedemokrati Lulzim Basha ka patur një reagim një rrjetet sociale. Kreu i PD-së shkruan në Twitter se në shesh të shtunën një popull i tërë i bashkuar si kurrë më parë në protestën më madhështore në Shqipëri është ngritur kundër qeverisë hajdute dhe kryehajdutit të saj që e vjedhin dhe e varfërojnë përditë.

“Koha e fjalëve mbaroi. Sovrani diktoi rrugën pa kthim drejt të ardhmes!- përfundon kryedemokrati mesazhin e tij./abcnews.al