Basha nis aksionin opozitar, tur takimesh në të gjithë vendin

schedule12:36 - 2 Nëntor, 2019

schedule 12:36 - 2 Nëntor, 2019

Ashtu si paralajmëroi dy ditë më parë, kreu demokrat do nisë aksionin opozitar me një tur takimesh në të gjithë vendin.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha po zhvillon takim me kryetarët e degëve në selinë blu.

Burime nga mbledhja mes Bashës e kryetarëve të degëve bëjnë të ditur se Rama u ka kërkuar atyre qe që mbajnë kontakte me strukturat dhe të verifikojnë listat e zgjedhësve.

“Mbani kontakte me strukturat, verifikoni listat e zgjedhësve”.

Nga e hëna do të nisin edhe takimet e kryetarit të PD, Lulzim Basha në rrethe, duke filluar nga Elbasani, të martën në Korçë, të mërkurën në Shkodër, të enjten në Vlorë dhe të premten në Krujë.

Basha do të zhvillojë çdo pasdite dëgjesa me strukturat e Partisë Demokratike. /abcnews.al