Basha në krye të PD-së, kryebashkiaku socialist: Lulushi po na dënon gjatë në pushtet

schedule21:37 - 14 Qershor, 2021

schedule 21:37 - 14 Qershor, 2021

Kryetari i bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreu në një postim në Facebook teksa komenton zgjedhjet në PD dhe mandatin e ri që fitoi Lulzim Basha për të drejtuar të djathtën shqiptare, thotë se po i dënon socialistët që të qëndrojnë gjatë në pushtet.

Ky Lulush Basha vazhdon e viagron veten si Don Kishoti i Mances. Sa here humb ky rizgjidhet, sa here rizgjidhet, del e ben be e rrefe se do rrezoje qeverine, dhe sa here bie ne grope, humb dmth, i kane vjedhe votat!

Ndersa sa here ben zgjedhje vete ne parti, zhduk lista, manipulojne procesin, fotografojne voten dhe vjedhin sy per sy. Me kete muziken e cakorduar qe i bie ne nje vrime, po na denon gjate ne pushtet ne socialisteve” shkruan ai. d.b/Abcnews.al