Basha: “Në këmbim të heshtjes Rama e mbrojti Tahirin nga arresti për të prishur provat”

schedule16:15 - 7 Nëntor, 2017

schedule 16:15 - 7 Nëntor, 2017

Kryetari i opozitës akuzoi kryeministrin Rama se e mbrojti Saimir Tahirin nga arresti për të shkatërruar provat në këmbim të heshtjes. Ai citon informacionin që thotë se ia ka nisur një punonjës garde, sipas të cilit më 17 tetor në darkë, bashkëshortja e Tahirit ka qëndruar në ish-zyrën e tij rreth 5 orë. Sipas gardistit, Tahiri administron dy zyra në Gardën e Republikës dhe para 10 ditëve ka qëndruar natën për disa orë./abcnews.al