Basha në Asamblene Politike të PPE, diskutohet integrimi i Shqipërisë

schedule14:37 - 29 Janar, 2018

schedule 14:37 - 29 Janar, 2018

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ndodhet në Bruksel ku do të marrë pjesë në takimin e Asamblesë Politike që zhvillohet nën kryesimin e Presidentit të Partisë Popullore Evropiane Joseph Daul. Sipas njoftimit për shtyp të Partisë Demokratike në këtë takim do të ketë përfaqësues të politikës evropiane me të cilët pritet të diskutohen zhvillimet politike në Shqipëri dhe sfidat e saj në procesin e integrimit në Bashkimin Evropian./abcnews.al