Basha: Mbështesim protestën e studentëve

18:35 | 06/12/201818:350

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, shfrytëzoi protestën e përditshme të banorëve tek Unaza e Re për të bërë deklarata në mbështetje të protestës së studentëve. Basha akuzoi gjithashtu qeverinë se nuk ka aspak qëllim të investojë në arsim.

“Studentët i kanë prishur rehatinë. Duan të vjedhin në rehati. Duan të vjedhin në heshtje. Çfarë ndodh kur u prishet rehatia? Fillojnë dhe sulmojnë protestuesit që kanë dalë për të drejtat e tyre. Çfarë duan studentët? Që të mos u marrin më shumë lekë sepse tarifat janë shumë të larta, kostot e jetesës janë shumë të larta, cilësia e arsimimit lë për të dëshiruar, kushtet e konvikteve janë mizerabël, por nuk duan t’ia dinë. Rëndësia më e madhe e kësaj proteste është që për herë të parë njerëzit po e kuptojnë që kjo qeveri është një bandë, që ka një projekt, grabitjen. Lekët shkojnë aty ku vidhet. Lekët viden te Unaza e Re. 48 milionë euro vjedh Edi Rama me të treja kompanitë këtu dhe i çon në parajsa fiskale”.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono