Basha kujton viktimat e Holokaustit: Sot fuqia e propagandës është ende shkatërrimtare

schedule10:51 - 27 Janar, 2021

schedule 10:51 - 27 Janar, 2021

Lideri i opozitës Lulzim Basha, ka kujtuar viktima e Holokaustit nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook”.

Qëndresa dhe përballja me të keqën është imperative shkruan Basha, ndërsa shton se edhe sot fuqia e propagandës mbetet ende shkatërrimtare.

Lexo edhe: 25 vjet përkujtime të Holokaustit në Bundestagun Gjerman

Statusi:

Sot në #Holokaustremembranceday kujtojmë dhe nderojmë viktimat e holokaustit dhe gjithë brezat e humbur prej tij. Qëndresa dhe përballja me të keqen është imperative edhe sot kur fatkeqësisht fuqia e propagandës është akoma shkatërrimtare. #neveragain #neverforget

/abcnews.al/