Basha: “Keqardhje dhe revoltë për rrezikun e shëndetit të nxënësve në shkolla”

schedule17:32 - 17 Nëntor, 2017

schedule 17:32 - 17 Nëntor, 2017

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, uroi për shërim të shpejtë të nxënseve, duke shprehur keqardhjen dhe revoltën për pasigurinë e shëndetit të tyre në shkolla. “Investimet në shkolla nuk mund të bëhen pjesë e babëzisë qeveritare qendrore apo lokale”, tha kreu demokrat, i cili bëri me dije se deputeti Xhemal Gjunkshi, ndodhet në Dibër për të marrë informacion mbi përgjegjësit e asfiksimit të 60 nxënësve të Shupenzës./abcnews.al