Balla nuk është i kënaqur me akuzën ndaj Lulzim Bashës

schedule16:24 - 8 Nëntor, 2019

schedule 16:24 - 8 Nëntor, 2019

Pasi prokuroria mbylli hetimet për Lulzim Bashën, i cili do të gjykohet vetëm si falsifikator i dokumenteve për çështjen e lobimit rus, ka ardhur dhe reagimi i greut të grupit parlamentar socialist taulant Balla. përmes një postimi në tëitter Balla shprehet se  kryedemokrati nuk mung të gjykohet vetëm si falsifikuar, por ehd epër pastrim parash.

 “L.Basha nuk mund të gjykohet vetëm si fallsifikator. Prokuroria në dokumentin e bërë publik ka vërtetuar pagesën 500mijë & vepra tjetër penale për të cilën u akuzua “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale” qëndron. Pse në konkluzion kjo akuzë mungon?” – shkruan Balla. /abcnews.al