Barella mbyll rinovimin e tij me Interin

schedule22:14 - 23 Tetor, 2021

schedule 22:14 - 23 Tetor, 2021

 

Rinovimi i Nicoló Barella vazhdon të jetë prioriteti i Interit. Klubi italian ka parë sesi Evropiani i fundit ka bërë që çmimi i lojtarit të tij të rritet në qiell dhe pa dyshim ai ishte një nga faktorët e mëdhenj të kampionatit Azzurra.

Lojtari prej muajsh pretendon një kontratë sipas nivelit të tij në fushë dhe duket se marrëveshja mes dy palëve është e afërt.

Siç theksohet nga Italia, Barella do të rinovojë për 5 sezonet e ardhshme me një tarifë prej 5 milionë euro për secilin prej tyre. Kjo dyfishon pagën e tanishme dhe plotëson kërkesat që lojtari kishte kërkuar. /abcnews.al