Bardhi i përgjigjet Ramës: Tallet me qytetarët, bën sikur Shqipëria është më e zhvilluar se Europa

schedule17:08 - 14 Nëntor, 2020

schedule 17:08 - 14 Nëntor, 2020

Sekretari i Përgjithshëm  i Partisë Demokratike Gazment Bardhi i është përgjigjur kreut të qeverisë Edi Rama. Bardhi thotë se kush e ka dëgjuar kryeministrin në Vlorë është ndjerë i tallur pasi sipas Ramës Shqipëria është më e zhvilluar se Gjermania, Zvicra dhe Italia. Ai shprehet se Rama nuk i dha përgjigje pyetjeve pse vlonjatët nuk kanë punë dhe pse të rinjtë kanë ikur jashtë vendit.

‘Sot njësoj si dje – Asgjë e re: Me plehrat në krah, jo më në sfond! Kush ka dëgjuar Edi Ramën sot në Vlorë, duhet të jetë ndier i tallur pa fund. Kryetari i Komitetit të Hajdutëve të Rilindur e bëri Shqipërinë më të zhvilluar se Gjermania, se Zvicra dhe se Italia po e po.   Shëtiti për 2 orë në të gjithë hartën e Europës nga Azia e Vogël në Azore, nga Mesdheu në Skandinavi, por nuk u tha vlonjatëve dhe shqiptarëve pse shëndetësia sot jo vetëm nuk është falas, siç premtoi 8 viet më parë, por është më e shtrenjtë dhe më e paarritshme për shumicën e shqiptarëve.

Edi Rama nuk tha pse vlonjatët nuk kanë punë, pse të rinjtë ikin, pse ua ka rritur taksat, pse bizneset falimentojnë dhe biznesi i trafikut të drogës lulëzon.  Edi Rama nuk u tha se nga vota e vlonjatëve për Partinë Socialiste, u pasurua Damiani, por u varfëruan vlonjatët; u punësua Dritan Leli nga Tirana në Vlorë si Kryetar Bashkie, por u larguan mijëra të rinj vlonjatë nga Vlora, sepse 300 mijë vendet e punës që premtoi ishin një mashtrim.

Të tallur nga Edi Rama duhet të jenë ndier edhe mjekët, infermierët, mësuesit, administrata që ai e keqpërdor për propagandën e tij. Rroga e tyre nuk është rritur asnjë qindarkë gjatë 7 viteve të keqqeverisjeë së Edi Ramës.  Edi Rama është një politikan mashtrues dhe i dalë boje. Më 25 prill, bashkë me shqiptarët, do ta largojmë këtë të keqe, që mashtron dhe tallet prej 23 vjetësh me shqiptarët”, shkruan Bardhi./mv.abcnews.al