Bardh Spahia: Opozita vështirësi në menaxhimin e revoltës së popullit

schedule21:00 - 3 Qershor, 2019

schedule 21:00 - 3 Qershor, 2019

Në emisionin “Byro Politike” mbrëmjen e sot u komentuar protesta që mbajti opozita një natë më parë. Ish-deputeti i PD-së Bardh Spahia u shpreh se protestat e opozitës kanë qenë protesta qytetare. Sipas tij populli është shumë i rezultuar dhe është vështirë të menaxhohet, kur del në shesh dhe proteston.

“Unë besoj se tani është e qartë për çdo shqiptar se protestat e opozitës kanë si kryefjalë të tyre modelin e jashtëzakonshëm të protestave evropiane. Kryefjalë e këtyre protestave ka qenë qytetaria, edhe pse protestuesit janë ekstremist të revoltuar me qeverinë Rama.

Gjithçka duhet parë në kontekstin e saj që ka ndodhur vite e fundit, që nga mënyra se si ka ardhur kjo qeveri në pushtet. Në momentin që protestuesit hodhën kapsolla ndaj Kryeministrisë pati një ndërhyrje të menjëhershme të Bashës dh të organizatorëve. Në mentalitetin e çdo shqiptari, në mendjen e çdo shqiptari është rrënjosur se ai parlament është ilegjitim. Bëhet e vështirë jo vetëm për Bashën por për gjithë opozitën shqiptare, menaxhimi i  revoltës që ka shpërthyer tek shqiptarët”, tha Spahia./abcnews.al