Banorët gjejnë një predhë të Luftës së Dytë Botërore në fshatin Bunavi të Vlorës

schedule16:04 - 16 Maj, 2020

schedule 16:04 - 16 Maj, 2020

Paraditen e sotme një predhë është gjetur në fshatin Bunavi të Vlorës. Predha mendohet të jetë e Luftës së Dytë Botërore dhe është gjetur nga banorë të zonës.

Abc News mëson se policia ka vënë një perimetër sigurie, dhe më pas kanë qenë emergjencat e ardhura nga Tirana të cilët kanë bërë zhvendosjen e saj

Më herët një predhë u gjet edhe në Panaja, e cila u tha se i përkiste periudhës së pas luftës./abcnews.al