Banda shqiptare rreh dy adoleshentët grekë, u marrin dhe 200 euro

schedule09:53 - 1 Nëntor, 2022

schedule 09:53 - 1 Nëntor, 2022

Dy adoleshentë grekë, vëlla dhe motër të moshës 15 dhe 13-vjeç kanë rënë pre e agresionit të një grupi të rinjsh shqiptarë, të cilët pasi i kanë rrahur u kanë marrë edhe 200 euro.

Ngjarja ka ndodhur në një park në Agios Dimitrios, ku 13-vjeçarja greke ishte duke biseduar me një shoqen e saj ndërkohë që është sulmuar nga një grup vajzash me origjinë shqiptare.

Në këtë moment në vendngjarje është afruar vëllai i 15-vjeçares për të qetësuar situatën, por vajzat shqiptare kanë kërkuar ndihmën e disa patriotëve të tyre aty pranë, të cilët pasi i kanë rrahur vëlla dhe motër u kanë marrë edhe 200 euro më pas janë larguar me shpejtësi.

Ngjarja, ka ndodhur në orën 20:30 të datës 28 tetor në Radio Park në Brahami.

Dy adoleshentët grekë janë dërguar menjëherë për ndihmë mjekësore, dhe sapo kanë dalë nga spitali sëbashku me nënën e tyre kanë shkuar dhe kanë bërë denoncim në polici.

/Abcnews.al/