Balla: Bëmë detyrat e shtëpisë/Hajdari: Dështuam, Rama s’mban përgjegjësi

16:16 | 17/10/201916:160

Parlamenti diskutoi sot për shanset e Shqipërisë për të hapur negociatat. Mazhoranca këmbëngul se qeveria ka bërë gjithçka duhej, ndërsa opozita parlamentare e quajti Edi Ramën një dështak që nuk merr përgjegjësi. Në seancë nuk munguan dhe incidentet në foltore, ku një përplasje e Ralf Gjonit me Eduard Shalsin, ndërpreu punimet.

Me sytë nga Brukseli, Parlamenti Shqiptar u përfshi në gjetjen e fajtorëve nëse BE nuk pranon të nisë bisedimet për anëtarësim me Shqipërinë.  Për socialistët, fajtori është pak në Partinë Demokratike, e pak në Paris.

Rudina Hajdari fajëson Edi Ramën për shmangie nga përgjegjësitë. Për ish-ministrin Ditmir Bushati, Evropa nuk është udhëtim i thjeshtë, as në hyrje e as në dalje.

Në seancën parlamentare nuk ishte gjithçka evropiane. Opozita e re riktheu skenat e parapëlqyera nga opozita e vjetër./ABC News Albania 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono