Bajerni fiton në Bundesligë

schedule21:49 - 16 Shkurt, 2019

schedule 21:49 - 16 Shkurt, 2019

Kritika të forta për Bajernin, pavarësisht fitores në Bundesligë. Trajneri Kovaç u shpreh i shqetësuar në pritje të ndeshjes ndaj Liverpulit në Champions.

U duk jo sikur kishte fituar, por sikur ishte mundur. Rrallë mund të ketë ndodhur që Bajerni të ketë dalë nga fusha me kaq shumë kritika mbi vete. Fitoi në Augsburg dhe iu afrua vendit të parë në Bundesligë, por mediat dhe vetë trajneri Niko Kovaç, i tregoi skuadrës bavareze se kjo nuk mjafton për t’ia dalë mesjavën e ardhshme në Champions.

“Që të gjithë ne duhet të jemi më lart sesa kaq, kur të luajmë ndaj Liverpulit, – u shpreh Kovaç pas ndeshjes, – në fazën mbrojtëse jemi ende dobët dhe Liverpuli është shumë i fortë në sulm”.

Ai e kishte fjalën për dy golat e pësuar, njërin autogol nga Leon Gorecka. Kampionët e Gjermanisë janë ndëshkuar në çdo ndeshje të vitit 2019. Deri tani, në Bundesligë janë pësuar 26 gola, ndërsa vjet ishin 28 deri në fund të sezonit.

“Zydojçe Cajtung” ngacmon bavarezët: Golat e kundërshtarit ishin të shkëlqyer!

Drejtori sportiv, Salihamixhiç, po ashtu u shpreh i pakënaqur: “Kjo paraqitje në mbrojtje nuk mund të lejohet të ndodhë herë tjetër”. Edhe pse diferenca e përkohëshme me Dortmundin është zvogëluar në 2 pikë, sërish përpara bavarezëve qendron pengesa “Liverpul” në Champions. Lajmi i mirë ishte që shënuesi i dy golave, Kingsli Koman, pati dëmtim të vogël në Augsburg dhe është i gatshëm për të luajtur./abcnews.al