Babai i Meghan Markle jep intervistën tronditëse: Ajo nuk është personi që njihja si vajzën time

schedule17:02 - 18 Shtator, 2023

schedule 17:02 - 18 Shtator, 2023

Thomas Markle është rikthyer me një intervistë të re duke shprehur dëshirën për të parë nipërit e tij për herë të parë.

Babai i Meghan Markle, 79 vjeç, u shfaq në Good Morning Britain dhe foli në një intervistë ekskluzive për vajzën e tij dhe Princin Harry. Thomas Markle i është lutur Meghan që ta lejojë të shohë nipërit e mbesat e tij, duke shtuar se ai nuk e ka parë atë për pesë vjet që kur ishte në shtratin e tij në spital.

“Unë jam i lënduar. Jam shumë i mërzitur. Kjo është një gjë mizore për t’i bërë gjyshit, t’u mohosh atyre të drejtën për të parë një nip”, tha ai. “Në Kaliforni mund të padisë për t’i parë, por nuk dua ta bëj këtë. Tjetra është se nuk kam bërë asgjë të keqe. Nuk ka asgjë që thotë se jam keq”.

Ai shtoi: “Unë jam një baba me të vërtetë i dashur dhe ai e di këtë, dhe nuk ka asnjë justifikim që ai të trajtojë mua ashtu, nuk ka justifikim që ai të trajtojë gjyshërit ashtu.”

Duke folur për atë se si ishte Meghan, Thomas Markle tha: “Meghan jetoi me mua nga klasa e gjashtë deri në shkollën e mesme dhe nuk kam parë kurrë diçka të tillë. Unë kurrë nuk e pashë llojin e gruas në të cilën ajo u shndërrua, jam i tronditur. Ajo nuk është personi që e njihja si vajzën time.”

Kur u pyet nëse mendon se është faji i Harrit, Thomas Markle tha: “Unë mendoj se më shumë ndikon Harry-n sesa ajo. Unë jam gjithmonë këtu për të, ende e dua, gjithmonë do ta dua. Kjo nuk do të ndryshojë kurrë, por unë dua që ai të më afrohet dhe të më lërë të shoh nipërit e mi dhe të më lërë të qetësohem. Njerëzit shkojnë në burg për pesë vjet dhe falen, unë nuk bëra asgjë. Kështu që unë mendoj se ai mund të më falte. ”

Ai shtoi: “Unë gjithmonë do të kërkoja falje për çdo gjë që kam bërë gabim. Më vjen keq nëse e kam bërë këtë.”

Babai i Meghan e krahasoi veten me Mbretin Karli III, duke thënë se të dyve u është hequr kontakti me nipërit e mbesat e tyre. “Dhe Mbreti Karli III nuk ka bërë asgjë të keqe dhe është i privuar nga fëmijët ashtu si unë,” tha ai./abcnews.al