Babai i dy vajzave, Lyrical Son tregon nëse do të donte një djalë

schedule16:16 - 1 Tetor, 2021

schedule 16:16 - 1 Tetor, 2021

Lyrical Son është një nga reperët më të kërkuar të momentit, pasi çdo këngë që ai publikon kthehet menjëherë në hit. Sa i përket jetës private, ai dhe partnerja e saj Gresa Krasniqi janë prindër të dy vajzave dhe nuk ngurojnë që herë pas here të ndajnë foto në rrjetet sociale.

Gjatë një interviste, reperi u shpreh se për të nuk ka rëndësi gjinia e fëmijës, po vetëm që ta atë gëzojnë jetë të shëndetshme.

Teksa rikujtoi momentin kur mjekët i thanë që bashkëshortja e tij duhet të abortonte vajzën, e cila tani është shëndoshë e mirë pranë prindërve të saj.

Kam parë fëmijë në spitalin e Kosovës me sëmundje të ndryshme, kam pasur edhe vetë një problem me Erikën, mjekët na thonin ta abortonin Erikën që tani po qëndron këtu me mua, është gjallë, faleminderit Zotit. Sa i përket gjinisë, për mua vetëm të jetë shëndoshë e mirë. Jam shumë i kënaqur me gocat. Janë gjëja më e bukur që më kanë ndodhur ndonjëherë. S’ka mëngjes që nuk vijnë të më përqafojnë, të këndojnë, të më duan. Unë vetë nuk kam zgjuar ndonjëherë kështu në mëngjes për babain tim. Unë kam kërkuar para: “Babë, pare”, deklaroi Lyrical./abcnews.al