Azpilicueta rikthehet në orbitën e Barçës

schedule09:12 - 1 Dhjetor, 2021

schedule 09:12 - 1 Dhjetor, 2021

César Azpilicueta tashmë ka qenë i lidhur me Barçën në disa raste. MD shpjegoi se ishte një nga emrat që vlerësoheshin nëse do të dilte falas dhe ESPN dy javë më parë tregoi se interesi po rritej duke parë se rinovimi i tij me Chelsean kishte ngecur.

Këtë të mërkurë, Marca këmbëngul se Barça do të punonte për të inkorporuar ndërkombëtarin spanjoll për të forcuar pjesën e pasme për sezonin e ardhshëm.

Navarresi, kapiteni i Chelseat, i përshtatet profilit ekonomik të klubit. Dhe është se entiteti katalanas po ndjek tregun në përpjekje për të inkorporuar futbollistë të nivelit të lartë me kosto praktikisht zero.

Azpilicueta është i aftë të veprojë edhe si anësor në të dy krahët, me prirje për të djathtën dhe si qendërmbrojtës dhe do të mundësonte më shumë alternativa në mbrojtjen e Barçës , e cila së fundmi është përforcuar me Dani Alves si lojtar i lirë.

Në Chelsea besojnë të arrijnë një marrëveshje për rinovimin e César Azpilicueta-s , por në rast se nuk bihet dakord për zgjatjen e kontratës së mbrojtësit, Barça do të jetë e vëmendshme për të tentuar nënshkrimin e tij.r.t/abcnews.al