Autoritetet malteze shpëtojnë 69 emigrantë në një varkë prej druri

12:48 | 31/12/201812:480

Marina ushtarake në Maltë ka shpëtuar 69 emigrantë që gjendeshin në një varkë druri. Ndërkohë 32 emigrantë të shpëtuar pak para Krishtlindjes në brigjet e Libisë presin gjithashtu  të hyjnë në Maltë. Organizata jo qeveritare prej ditësh i bëjnë apel autoriteteve në vend që të presin emigrantët, por deri tani nuk kanë marrë asnjë përgjigje zyrtare. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono