Autoritetet britanike vihen në kërkim të adoleshentit shqiptar

schedule19:16 - 22 Gusht, 2019

schedule19:16 - 22 Gusht, 2019

Autoritetet britanike janë vënë në kërkim të një të adoleshenti shqiptar. Daniel Gjinaj, 16 vjeç, është parë për herë të fundit më 13 Gusht. Ai jeton në Bognor, ndërsa para se të largohej ka thënë se do të takonte disa miq.

Mësohet se shqiptari shpesh shoqërohej me bashkatdhetarë në Brighton dhe Hove, vende ku policia dyshon se mund të jetë Gjinaj. Autoritetet thonë se mundet që Danieli të ketë udhëtuar drejt Worthing, Lancing ose Croydon.

Ata kërkojnë ndihmën e çdokujt që mund të ketë dijeni për vendndodhjen e shqiptarit./abcnews.al